شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
کد مطلب:  3567 تاریخ انتشار:  1401/3/28 11:57:22
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
تشکیل کمیته راهبری عبور از پیک 1401 در استان همدان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به هماهنگی‌های استانی انجام شده در بحث گذر از پیک بار گفت: در این زمینه استان همدان پیش‌رو بوده و کمیته‌ای با عنوان کمیته راهبری عبور از پیک 1401 با حضور افراد موثر تشکیل داده است.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، علی سهرابی بیدار در جلسه افتتاحیه ارزیابی برنامه‌های عبور از پیک بار که با حضور نماینده شرکت توانیر، معاونین و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان همدان برگزار شد، اظهار کرد: برنامه‌های مدیریت پیک بار امسال به صورت مدون شده برنامه‌ریزی شده و اجرایی می‌شود تا به سلامت از پیک بار امسال عبور کنیم.

وی با بیان اینکه عمده مباحث حوزه برق در چند بخش خلاصه می‌شود، افزود: این بخش‌ها شامل افزایش تولید و رونق تولید در بحث نیروگاهی و انجام تعمیرات اساسی نیروگاه‌ها قبل از ورود به پیک، مدیریت سمت تقاضا با مطرح کردن بحث تعرفه‌ها و مدیریت مصرف مشترکین است که برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات خوبی انجام شده است و مصوبه هیأت وزیران پشتوانه محکمی برای این اقدامات بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه امید است با اقدامات انجام شده، در بخش کشاورزی و صنعت مدیریت مصرف داشته باشیم، گفت: سال گذشته به این دو بخش آسیب بیشتری وارد شد و امسال با برنامه‌ریزی دقیق مصارف این بخش‌ها به نحوی پیش می‌رویم تا چنین مشکلی نداشته باشیم و همکاران ما نیز هم‌یاری کامل را دارند.

وی با اشاره به هماهنگی‌های استانی انجام شده در بحث گذر از پیک بار تصریح کرد: در این زمینه نیز استان همدان پیش‌رو بوده و کمیته‌ای با عنوان کمیته راهبری عبور از پیک 1401 با حضور افراد موثر بخش‌های شرکت‌ توزیع برق و نمایندگانی از اداره کل صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی و شرکت شهرک‌های صنعتی تشکیل داده که از اقدامات برجسته در این استان است.

سهرابی‌بیدار با تأکید بر ضرورت مدیریت مصرف انرژی برق افزود: با توجه به جلسات برگزار شده، استانداری و فرمانداران نیز به بحث مدیریت مصرف ورود پیدا کرده‌اند که کمک بزرگی برای ما است.

وی عنوان کرد: در روز صنعت برق امسال نیز مرکز اسکادا در استان همدان با 18 کلید افتتاح شد که در حال حاضر این تعداد به بیش از 50 کلید رسیده است؛ که این امر تحولی در راستای مدیریت مصرف هوشمند شبکه برق استان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ادامه داد: امسال بزرگ‌ترین، مهمترین و حساس‌ترین مسئله ما عبور از پیک 1401 است که با توجه به این مهم حرکت و سمت و سوی تمام برنامه‌های ما در راستای این موضوع بوده است.

وی با تأکید بر مدیریت بار گروهی، گفت: استان همدان در زمان‌های مختلف رتبه خوبی در مدیریت بار داشته چراکه بحث ملی است و بیش از 10 درصد مردم مدیریت مصرف انرژی برق را رعایت می‌کنند.

مجید خودسیانی، ارزیاب برنامه‌های عبور از پیک بار شرکت توانیر نیز در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده اظهار کرد: با توجه به شرایط امروز باید دست به دست هم دهیم تا با موفقیت پیک بار را پشت سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه مجموعه صنعت برق شبانه‌روز در حال فعالیت است، گفت: گذر از پیک موضوع مهمی است که امید است با تدابیر و برنامه‌ریزی‌های انجام شده به خوبی سپری شود.

ارزیاب برنامه‌های عبور از پیک بار شرکت توانیر هدف از بازدیدها و ارزیابی‌ها را بررسی اجرای برنامه‌های ابلاغی توانیر و انتقال تجارب عنوان کرد و افزود: ما به دنبال هم‌افزایی بیشتر بین شرکت‌های توزیع هستیم و دغدغه‌ همکاران را بررسی می‌کنیم و در صورت نیاز دستورالعمل‌ها و پیگیری‌ها برای رفع آنها انجام می‌شود.

انتهای پیام/

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
کدامنیتی
*
 
شرکت سهامي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران © کلیه حق و حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت توزیع نیروی برق همدان می باشد.